ייעוץ זוגי לדתיים,ייעוץ זוגי לחרדים,טיפול זוגי

טיפול זוגי דתי או לבני זוג חרדים זהו עיסוק שאני שמח להתמודד עם אתגריו, ושמח שבעתיים לעמוד באתגר ולספק כלים שפותרים קושי זוגי או משפחתי.
זוגיות היא טנגו שנדרשים לו שניים, אבל לפעמים כשהצעדים מתבלבלים, צריך מישהו שיארגן את הריקוד מחדש. ל"מישהו" הזה קוראים מטפל זוגי. מטרתו של טיפול זוגי היא לשפר את התקשורת והקשר בין בני זוג, להעמיק את האינטימיות ולבסס את היחסים על  שיתוף וכבוד הדדי. פעמים רבות בני זוג עומדים בפני פרידה כואבת בשל קרע שהם לא מסוגלים לאחות בעצמם. אני שמח להיות ′התופר′ של הקרע ולספק ייעוץ זוגי, שמביא לגיבוש הבנות חדשות אצל בני הזוג, ומאפשר להם לחזור ולחיות יחד בצורה הרמונית ומכילה יותר. 
משפחה היא ערך עליון עבור רובנו, אך לעיתים אותה מערכת רגשית כה חשובה בחיינו, המהווה מקור כוח, תמיכה וצמיחה, עלולה להיתקל בקשיים וביחסים מורכבים וטעונים. כמטפלת משפחתית אני יודעת ש"הכל נשאר במשפחה" עד שאי אפשר יותר, ואז נדרש גורם חיצוני שיסייע לחולל את השינוי הנדרש. הנחת הבסיס של טיפול משפחתי היא שכל פרט בתוכה משפיע על שאר הפרטים ומושפע מהם. קושי של אחד מבני המשפחה הוא לעיתים ביטוי של קושי במערכת היחסים המשפחתית בכללותה. לפיכך, בתור מטפלת משפחתית, אני בוחנת את היחסים והקשרים בין בני המשפחה, וכן בעולמו הפרטי של כל אחד מהם. לאחר אבחון המרקם הזוגי או המשפחתי, אני מאתרת את הכוחות שיכולים להביא להבראת היחסים ולתפקוד יעיל ובריא, ובעזרתם אני מסייעת לפרטים שבמערכת לשנות דפוסי התנהגות בלתי יעילים.
טיפול זוגי דתי או ייעוץ זוגי לדתיים הם הזמנה לשיח פתוח ובטוח, בו כל צד יכול לבטא את צרכיו, רגשותיו ומצוקותיו בחופשיות. ואתם מוזמנים...

 • מומלץ לפנות אל טיפול זוגי דתי  במצבים כגון:

 • מצבי משבר כדוגמת: תהליכי פרידה וגירושין, אובדן, מחלה, פיטורים.

 • תקופות מעבר כדוגמת: הריון ולידה, גיל התבגרות, תחילת/סיום לימודים, פרישה לגמלאות.

 • בעיות ביחסי הורים וילדים כדוגמת: הצבת גבולות, אובדן סמכות הורית.

 • בעיות התנהגות של ילדים ומתבגרים כדוגמת:

 • בעיות משמעת, תפקוד לקוי בבית או בבי"ס, בעיות חברתיות, תלות או ניכור.

 • בעיות בין אחים – מריבות וקונפליקטים.

 • בעיות במשפחה – בעיות תקשורת וקונפליקטים.

 • מעורבות ילדים בקונפליקטים זוגיים.

 • בעיות עם משפחת המוצא.

 • קשיים במסגרת בניית פרק ב′, מערכת משפחתית חדשה.

זוגיות בכל מגזר, הנה קשר אינטימי משמעותי, אשר עשוי להיתקל בקשיים וחיכוכים לאורך הדרך. באם מדובר בזוג חילוני או דתי, במקרים רבים בעיות בזוגיות מתרכזות בנושאים דומים. ייעוץ זוגי לדתיים הנה שיטתפסיכותרפיה מסוג טיפול זוגי המאפשרת לבני הזוג לעבוד על המחלוקות סביב משבר זוגיות ולמצוא בחזרה את הדרך לקרבה ושיתוף פעולה.

ייעוץ זוגי לדתיים – במה שונה הייעוץ מייעוץ זוגי לחילונים?
האם זוגות דתיים מתמודדים עם קשיים שונים מאלו של זוגות חילוניים? האם ההלכה אכן משחקת תפקיד בקשר האינטימי? הדעות בנושא חלוקות. יש הסבורים כי ייעוץ זוגי לדתיים אפקטיבי במיוחד כאשר הוא מתבצע על ידי מטפל או יועץ דתי. יועץ שכזה, אשר בקיא בערכי היהדות, מסוגל לסייע לזוג באמצעות פתרונות אשר עולים בקנה אחד עם דרכי המחייה שההלכה מחייבת. לעומת זאת, יש הסבורים כי ייעוץ זוגי לדתיים אשר מתבצע על ידי מטפל חילוני, מאפשר לבני הזוג לחוש יותר ביטחון ולהיפתח, שכן המטפל הנו אדם חיצוני אשר לא מזוהה עם גורמים שונים מתוך הקהילה.   

ייעוץ זוגי לדתיים – מתי פונים לטיפול?
זוגות דתיים, בדומה לזוגות חילוניים, עשויים להיתקל בקשיים שונים בזוגיות. להלן מספר סיבות נפוצות:

1. ניהול נכון של מריבות - לא פעם מריבות בין בני זוג מסלימות בשל קשיי תקשורת סביב כעסים. בני הזוג בלהט הרגע עשויים למצוא עצמם מענישים או מעליבים את בן זוגם, למרות שהם רוכשים כלפיו אהבה רבה. תקשורת שכזו בפועל רק מרחיקה ומגדילה את הפער בין השניים. ייעוץ זוגי לדתיים מסייע לבני הזוג למצוא שפה אחרת לביטוי כעסים באופן בונה, כך שיוכלו לשים גבול ולהתבטא לגבי מחלוקות, באופן שלא ירחיק את הצד השני.

2. הורות כפרויקט משותף - גם במגזר הדתי, הורות בשניים אינה פשוטה. מחלוקות רבות עלולות לצוץ סביב גידול הילדים. למשל, כאשר ההורים חולקים זה על זה בסוגיות של הצבת גבולות, או לגבי חלוקת תפקידים מול הילדים. במקרים אחרים הסכסוכים נובעים מהתמודד עם קשיים של הילדים עצמם, לדוגמא כאשר מתמודדים עם ילד עם בעיות התנהגות למניהן, הפרעות תקשורת או הפרעות קשב וריכוז או במקרים בהם קיימים חיכוכים חוזרים בשל מריבות בין אחים. ייעוץ זוגי לדתיים מסייע להורים לשתף פעולה סביב מקרים אלה ולהציג חזית אחידה מול הילדים.

3. שמירה על החום והקרבה - גם לפי ההלכה היהודית, יחסי אישות וגילויי חום וקרבה נחשבים לתנאי בסיסי של אינטימיות בזוג. יחסים אלו עלולים להצטנן עם השנים, באם זאת בשל שחיקה או בשל שקיעה של כל אחד מבני הזוג במשימות היום יום, למשל בקריירה, בגידול הילדים, או בעיסוקים נוספים. ייעוץ זוגי לדתיים מאפשר לשים מחדש את הדגש על הרומנטיקה והאינטימיות ביחסים, ומסייע לזוג להשקיע מחדש בקשר הזוגי, באם זאת באמצעות עידוד גילויי חיבה, פינוי זמן לבילויים משותפים, ועוד.