ארון הברית: סמל ההדרכה האלוקיתבמהלך השנים היו הרבה השערות לגבי התיבה. מה זה היה באמת? איפה זה עכשיו? מי עשה את זה? מדוע הוא תוכנן כך שהיה? רבות מהשאלות הללו לא היו חלוקות מהתיאוריה שמדובר במכשיר שתוכנן על ידי אסטרונאוטים קדומים. למרבה המזל, התיאוריה הזו נשכחת לרוב, אם כי היא נשלחת מעליית הגג, מדי פעם, ומאובקת. שאלות הנוגעות לתכנון האמיתי שלה ולמטרתו הינן בעלות השערה וייתכן שלא ניתן לדעת. אני דוחה את הרעיון שיש בזה שום דבר מחוץ לארץ. אם זה תוכנן על ידי אלים חייזרים, אז מדוע הם לא נתנו לו שיטה של ​​הנעה עצמית, או לפחות גלגלים, במקום שהם יצטרכו להיסחף על ידי ארבעה אנשים. אני רק מתלוצץ חלקית, הנה.


יש הסבורים שזה כוחו של אלוהים בפועל , המועבר לאדמה דרך התיבה, ובמיוחד במושב הרחמים, המרווח בין שני הכרובים שעל המכסה. זה מניח אמונה בסיפורים היהודיים-נוצריים על ארון הקודש, המתוארים ביהדות, בנצרות ובאסלאם - וייתכן שהם נכונים לחלוטין.


ללא הארון עצמו, התעלומה תצטרך להישאר מסתורית. לא הייתי רוצה את זה בדרך אחרת.

לאורך אלפי השנים, שרידים דתיים היו משיכה מסיבית עבור המאמינים. חתיכות של הצלב האמיתי, עצמות של קדושים, טקסטיל, קוצים, בקבוקונים של דם, חלקי גוף וכמעט כל דבר אחר שניתן לדמיין, כולל טורטיות, הוחזקו ביראת כבוד רבה על ידי המאמינים האמיתיים. הם מחברים את העוקבים לאמונתם והופכים להיות ציבורים ארציים לכוחו של האל. סיפורים של ריפוי פלאי וחזיונות רוחניים נפוצים לעתים קרובות בנוכחות שריד קדוש. למעשה, חלק מהשרידים הללו השפיעו רבות על התרבות המערבית, אולי לא יותר מאשר הגביע הקדוש וחנית לונגינוס. מיתוס הגביע היה השראה רבת עוצמה ליצירות אמנות נהדרות, אופרות, סיפורי אבירים קלאסיים ואבירות ואפילו סיפור מודרני על קונספירציה עולמית להסתרת קיומם של צאצאי ישוע. חנית לונגינוס, הידועה גם בשם "חנית הגורל", הייתה כביכול הרומח שניקר את צדו של ישו בזמן הצלב. שריד זה היה מבוקש ונרכש ככל הנראה על ידי אדולף היטלר. באופן מעניין אין הוכחות היסטוריות לכך שהיטלר או הרייך שלו חיפשו מעולם את ארון הברית. אבל זה בטוח עשה סרט נהדר.


מה היה התיבה ומדוע הוא היה חשוב כל כך? על פי תורתו המקודשת, משה עלה לראש הר סיני במשך 40 יום ונפגש עם אלוהים, שם קיבל את 10 הדיברות. כשחזר לבסיס ההר ולעמו, הוא כעס על גילו כי העברים ברחו ממצרים, רק כדי ליפול חזרה לדרכים זרה. מוזס השליך את הלוחות והם התנפצו. לאחר מכן הונחה עליו ליצור אלוהים קבוצה נוספת של טבליות לרישום. הארון תוכנן ונחשף בפני משהעם חומרים וממדים ספציפיים. לאחר שנוצר, נאמר כי הוא מחזיק את רסיסי הלוחות הראשונים של הדיברות, כמו גם את החדשות. בסופו של דבר, תלוי איזה טקסט מקודש נקרא, הוא כלל לא רק את הלוחות, אלא גם את רוד, מנא ושמן המשחה של אהרון. ככזו, היא הייתה מחזיקה את השרידים הקדושים ביותר של המונותאיזם המודרני, מלבד האמונה עצמה.


נאמר שאלוהים יכול "להופיע" ולדבר דרך התיבה, במיוחד על מושב הרחמים. זה נשא כחצי קילומטר לפני בני ישראל בזמן שנסעו, מכוסים תמיד. הארון לא היה גדול במיוחד. אורכו היה 3 ס"מ 9 ס"מ, רוחב 2 ס"מ 3 ס"מ. היו לו 4 טבעות, אחת בכל פינה, שנועדה להחזיק מוטות להובלת התיבה, נאמר שהיא עשויה עץ שיטם, מה שאנו מכירים כיום שיטה. עץ זה הוא יליד האזור המדברי של ארצות הקודש. זה צפוף ולכן חזק במיוחד. זה גם יפה כשעבדו, נותן שונות צבעונית יפה. חפצים יקרי ערך אחרים היו עשויים שיטה, אך ארון הכוס אז היה מכוסה בזהב, מבפנים ומבחוץ. המכסה היה עשוי מזהב מלא והושלם בתמונות של 2 כרובים זה מול זה. כמה מחברים שיערו כי זה עשוי מזהב כדי להפוך אותו למוליך יותר באופן חשמלי. למרות שזה יכול להיות המצב, הגיוני יותר להשתמש בזהב, מכיוון שהפריטים שבתוכם היו השרידים הארציים הקדושים ביותר של האמונה. הזהב אינו מכתים והוא מתכת השמש, הפנים של כוח החיים בכוכב הלכת הזה. להשתמש בכל דבר פרט לזהב לא היה הגיוני.


ספרות קדושה מספרת על התיבה הנישאת סביב חומות יריחו, פעם ביום במשך שבעה ימים ושבעה שופרות, חצוצרות קרן איל, שנפוצצו. אחרי 7 ימים, הקירות נפלו מטה, כמאמר השיר. מי אומר שזה לא קרה?


מי יודע איזה כוח אדיר החזיק התיבה, או פיקד על דעתם ובלבם של שומריו?

אחת הסיפורים המעניינים יותר של ארון הברית קשורה לכיבושו בידי הפלשתים. הם לקחו את התיבה הביתה לפלישתיה והצרות החלו. בכל מקום בו שוכנה ארון הקיבוץ, האוכלוסייה הוטרדה על ידי טחורים והעיר שורצת בעכברים. לאחר סיור 5 בעיר, ואחרי שהתיבה גרמה להטלת מום של פסל המוקדש לאלתר פטרון, דגון, החליטו הפלשתים להחזיר את הארון לבני ישראל. יחד עם זאת, הם שלחו "מנחת אשמה" של 5 עכברי זהב ו -5 טחורים מזהב: כן, טחורים. יש הרואים את הטחורים למעשה כבעלי בועה מהמגיפה, ואילו אחרים מניחים שהם גידולים. אני אלך עם טחורים. יש משהו אישי באופן מחריד בכך שעיר שלמה תסבול כזו. זה הגיוני עבורי וזה עשה את העבודה.


ישנן תיאוריות רבות לגבי מה שהיה באמת ארון הברית. יש הסבורים שזה מכשיר תקשורת לחייזרים. יש הרואים שזה מקום המגורים על כדור הארץ של האל ומגן על בני ישראל. אחרים חושבים שזה היה נשק בעל כוח הרס מאסיבי, כזה שהיה צריך לכסות תמיד כדי למנוע ממנו להיות קטלני לחפים מפשע. יש הסבורים שמדובר בסוללה, המסוגלת לייצר חשמל. יש כאלה שלא חושבים שהארון היה קיים בכלל, כשהם מאמינים שהוא אלגורי גרידא. אחרים רואים בו מכשיר רב עוצמה שיש להתגלות ולהשתמש בו בסוף כהונתו בכוכב לכת זה. אבל אני לא דואג לדברים כאלה. אודה שאין לי מושג.


איפה ארון הברית עכשיו? זאת שאלה טובה. על פי הכתוב הוא הוחזר לבית המקדש בירושלים וזה פחות או יותר סוף ההיסטוריה הלא-אפוקריפלית, מלבד התייחסות לכך שהיא בשמיים. יש הסבורים כי המלך נבוכדנצר מבבל בסופו של דבר גנב אותה. אחרים מאמינים שהוא הוסתר בסמוך לים המלח. רבים מאמינים כי זה נמצא בכנסיה באתיופיה , אף שאיש אינו רשאי לראות אותה, מלבד הנזירים המופקדים על שלומם. אני מוכן להתערב שיש אפילו מי שמאמינים שהיא הופקדה בבאר הנשמות בעיר האבודה של טניס, על ידי המלך המצרי העתיק, שישאק, שם התגלה בסופו של דבר על ידי ארכיאולוג אמריקני, שנגנב ממנו על ידי הנאצים ובסופו של דבר מצא את דרכו למחסן בארצות הברית.


אין לי תיאוריה של מה זה היה באמת, או למה הוא שימש. אני לא יכול להציע דעה לגבי מקום מנוחתה, או אם בכלל היה קיים בכלל.


אני אגיד שהעולם עשיר יותר עבור ארון הברית ולשם מה הוא עומד, מושג האמונה והדרכה אלוהית.

זה נותן השראה לאלה המאמינים וזה משמש מגדלור של אור למבקשים היסטוריה תנ"כית. לאוהבי תעלומות לא פתורות, שאלותיו המרתקות מעודדות יצירתיות ודיון. זה מתדלק את כוח הדמיון ומציף את הנפש באינסוף אפשרויות, שכן בנוכחות תעלומה כזו, השמחה של להיות אנוש מתממשת במלואה.


אני מאחל לכולכם שלווה ואהבה.

0 צפיות