דמיון מודרך לטיפול בחרדה

דמיון מודרך הנה טכניקה פשוטה ונוחה להרגעות, אשר יכולה לסייע לך במהירות ובקלות להתמודד עם הלחץ והחרדה שחווה גופך. מדובר בחוויה שקרובה מאד למצב שבו אנו חולמים בהקיץ, ועם קצת אימון טכניקה זו יכולה לסייע לך רבות להתגבר על חרדה,השלבים השונים של החרדה באים לידי ביטוי כאשר הטריגר מופעל,הסיבות להפעלת הטריגר הנן רבות ומצריכות אבחון,דמיון מודרך הוא כלי טיפולי אחד מתוך מגוון כלים להתמודד עם חרדה,מומלץ ליצור קשר ולקבוע תור לאבחון ולצאת לדרך חדשה,משוחררת וללא עכבות.

הבנת חרדה היא הצעד הראשון בניהולו. כשאנחנו יודעים את טיבו הלא-תקין, אנו יכולים להשיג תחושה טובה יותר של מצבים מעוררים וכיצד החרדה שלנו פועלת - וכאן נכנסת המדיטציה .


חרדה היא מצב קוגניטיבי הקשור לחוסר יכולת לווסת רגשות. אולם מחקרים מראים כי תרגול מדיטציה עקבי מתכנת מחדש את המסלולים העצביים במוח , ולכן משפר את היכולת שלנו לווסת רגשות.


באמצעות מדיטציה אנו מכירים את המחשבות והסיפורים המעוררים חרדה. אנו לומדים לראות אותם, לשבת איתם ולשחרר אותם. בכך אנו לומדים שני דברים חשובים: מחשבות אינן מגדירות אותנו, ומחשבות אינן אמיתיות. במסגרת נקודת מבט חדשה זו אנו מסוגלים לשנות בהדרגה את מערכת היחסים שלנו עם חרדה, ולהבדיל בין מה שהוא פרק לא הגיוני למה שנכון.


יתרון נוסף של מיומנות זו הוא למידת מודעות לגוף, המלמדת אותנו להביא את תשומת ליבנו לכל תחושות גופניות המורגשות ברגע. טכניקה זו כוללת סריקה נפשית של גופך, סנטימטר אחר סנטימטר, והופכת אותנו למותאמים יותר למה שנחווה פיזית. כשאתה בוחן את התחושות האלה אתה יושב עם החושים שלך באותה דרך שאתה יושב עם המחשבות שלך. טכניקה זו יכולה לספק מקום בטוח שאפשר לגשת אליו שוב ושוב בכל פעם שמתחילה להתגנב בחרדה.