דמיון מודרך לירידה במשקל

כשמדובר באכילה ובניהול המשקל והבריאות שלנו, חשוב להכיר בחשיבות הקשר בין גוף לנפש. חיינו הקדחתניים מלאי הריצות עשויים ממש להכביד עלינו. בסקר שנערך לאחרונה 38% מהמבוגרים דיווחו על אכילה או אכילת יתר בחודש האחרון כאמצעי להתמודדות או הימנעות ממתח, וכ- 50% מהמבוגרים הללו דיווחו על התנהגויות אלה בשבוע האחרון.

אם זו הרגשה או התנהגות שאתה יכול להתייחס אליהם, אתה לא לבד. החדשות הטובות הן: ישנם צעדים שתוכלו לנקוט בהם שיכולים לעזור לכם לנהל או לרדת במשקל, ומדיטציה לירידה במשקל היא אחת מהן.


הבנת המינוח סביב מדיטציה לירידה במשקל


פרקטיקות וטכניקות ספציפיות - מדיטציה , אכילה מודעת ואכילה אינטואיטיבית - יכולות לעזור לנו ללמוד או ללמוד מחדש כיצד לקיים יחסים בריאים עם אוכל וכיצד ניתן להסיר תחושות בעייתיות שיש לנו סביב אכילה. ירידה במשקל עשויה להיות תופעת לוואי של טיפוח מערכת יחסים מחודשת זו, אך חשוב לא לבסס ירידה במשקל כמטרה העיקרית. פעולה זו עשויה להגביל אותנו כך שלא נוכל לאכול באמת אינטואיטיבית או בצורה מודעת.


במקום זאת, התמקדו בהנאה מהאכילה - אכילה מכיוון שאתם רעבים, לא מכיוון שאתם לחוצים מבעיות בעבודה או במשפחה ומרגישים המומים. תוכלו ללמוד באמצעות פרקטיקות אלה כיצד להעריך ולאהוב את גופכם בכל מה שהוא יכול לעשות עבורכם.


כשמדובר בדיבורים על מדיטציה לירידה במשקל או מדיטציה לאכילה ועבודה לפיתוח קשר בריא עם אוכל, זה יכול לעזור להבין מה פירוש המינוח.


מתח או אכילה רגשית מתרחשים כאשר אנשים נוטים לאכול ולזלול יתר בגלל רגשות או רגשות חזקים, במקום להגיב לרמזי הרעב הפנימיים שלהם. לפעמים כשאנחנו חווים רגשות חזקים, רגשות אלה יכולים לעלות על רגשותינו הגופניים של מלאות ושובע וזה יכול לגרום לנו לאכילת יתר. במקרים אלה אוכל משמש כמנגנון התמודדות, ומשעמם לרגע רגשות חזקים. עם זאת, חשוב להכיר בכך שחוויה זו תורמת להנצחת מחזור. הרגשת רגשות מלחיצים עלולה להוביל לאכילת יתר, מה שמוביל לאשמה או בושה, להסתובב חזרה לתחושה - ולא להיות מסוגל לעבד או להתמודד עם רגשות או לחץ שלילי.


אכילה מודעת היא טכניקה או מסגרת בה תוכלו להשתמש בכדי לסייע בתיקון הקשר שלכם עם חוויות אוכל וחוויות אכילה. זה קורא לנו להיות נוכחים ולעורר את החושים שלנו - איך האוכל אוכל, מריח, והכי חשוב איך הוא גורם לגופנו להרגיש. אכילה מודעת משלבת אכילה אינטואיטיבית, כדי לעזור לנו להאט ולהקשיב לרמזים הפנימיים שלנו של רעב אמיתי לעומת רמזים של שובע, וככזו, היא יכולה לעזור לנו להפחית או אפילו להפסיק לחלוטין את האכילה הרגשית או הבולית שלנו. בעוד אכילה מודעת יכולה להוביל לירידה במשקל, ירידה במשקל לא אמורה להיות תוצאת המטרה או המוטיבציה שלה. אם בחירות המזון שלנו מתבססות על תוצאה גופנית מסוימת שאליה אנו מייחלים, הדבר מעיד על כך שכבר הפסקנו לאכול בשכל.

אכילה אינטואיטיבית היא גישת גוף-נפש, שאינה דיאטה לבריאות ובריאות. הוא דוחה את מושג הדיאטה ומלמד אותנו לסמוך על גופנו ולהקשיב לרמזים הפיזיים הפנימיים שלנו, במטרה לרפא את מערכת היחסים שלנו עם האוכל. אכילה אינטואיטיבית כוללת עקרונות אכילה מודעת, עם זאת היא כוללת פילוסופיה מורחבת רחבה יותר המתפרשת על פני, מניעה את גופך מכיוון שהיא מרגישה טוב לזוז, ושימוש במידע תזונתי ללא משוא פנים.