עשרה תובנות לזוגיות טובה שיביאו לשלום ברכה והצלחה

עשרה תובנות לזוגיות טובה שיביאו לשלום ברכה והצלחה 1. תשומת לב – שתפו,צלצלו,הותירו הודעה קצרה וחביבה, תנו את ההרגשה שהוא/היא יקר/ה לכם ואהוב/ה עליכם.

2. עין טובה – מחמאות, מילים טובות, תשומת לב והערכה כנה הם ה"דלק" שמניע את הגלגלים. אל תחסכו במילים טובות: על מראה חיצוני, על תפקוד הבית, על חינוך הילדים, על ארוחה טעימה, על מתנה קטנה, על עמידה במצבי לחץ וכדומה.

3. ספונטניות – חיוך, קריצת עין, מבט נעים, גילויי חיבה פיזיים מתונים. מחוות קטנות כמו: הכנת כוס קפה, הגשת פרוסת עוגה, פרח קטן, ממתק אהוב, פתקה חביבה.

4. זמן זוגי – ישיבה משותפת בבית מדי יום, ללא הפרעות חיצוניות של טלפון, מחשב, רדיו, עיתון וכל אמצעי תקשורת אחר. להקשיב ולדבר,זרימת אנרגיה חיובית חשובה מאוד.

5. זמן איכות – יציאה נעימה מחוץ לבית ללא הילדים. לפחות פעם בשבוע: סיבוב משותף באוויר הצח, ישיבה בגינה / פארק / ים, אכילה קלה משותפת מקרבת הלבבות.

6. מרחב אישי – לכל אחד מבני הזוג הזכות להקדיש זמן לעצמו, לתחביביו ולהנאותיו. בזוגיות בריאה שלושה מרכיבים: אתה, אני ואנחנו. היזהרו מזוגיות כובלת וחונקת!

7. חלוקת תפקידים – נשיאה משותפת בעול הבית, חלוקה ברורה והוגנת של עבודות הבית השונות, בזמנים מיוחדים (מחלה, לידה, חגים) יש לגלות נכונות יתר ולהושיט עזרה כנדרש.

8. גבולות מוגדרים לעבודה – היזהרו מעבודה ללא גבול! אל תתנו ללחץ העבודה לגזול את הזוגיות ואת ההורות שלכם. לשם מה אתם עובדים קשה היום? כדי להיות מאושרים מחר. ומה קורה עכשיו? אל תיכנסו למעגל עגום של עבודה "נון סטופ". (ללא הפסקה) אל תגזלו מהמשפחה את האושר של היום!

9. סיום היום בנעימות – לא לישון בכעס, במריבה, בהתמרמרות, באי הבנה.לסיים הכול לפני השינה.

10. שימור וטיפוח הקשר הזוגי – זוגיות איכותית מחייבת השקעה וטיפוח תמידיים: פיזיים, רגשיים ורוחניים.

תובנות אלו ישמרו את הזוגיות וימנעו הידרדרות הזוגיות ובטן מלאה,מומלץ לקבל ייעוץ זוגי על מנת להעשיר את הזוגיות ויאפשרו טיפול מונע ושימור הזוגיות לטובה. שמי דוד דהן יועץ ומטפל זוגי ברוח היהדות מהמרכז לקבלה ורוחניות,לקביעת ייעוץ 053-7636393 באהבת ישראל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי


0 צפיות